Sağlık Konusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecmis Olsun
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

s.a. yönetimdeki arkadaşlar bu kadar forum ilerlemişken sağlıkla alakalı konu başlığı bulamadım. genele açabilrdim ama orasıda kilitlenmiş. açtığım konu şu; http://etimmodo.com/forum/su-icin-233909 konuya en yakın derin konulara açtım konuyu. bence sağlıkla alakalı bi bölüm açılmalı ve ana sayfada gösterilmeli. açıkçası ana sayfada gözükmezse; hiç öyle forum konularına giripte bakmadım ne var ne yok diye.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bazen soyle konular yuzunden insanlar yanlis yonlenebiliyor;

bir murid basurum var diye konu aciyor, diger murid "ben naneli seker surdum iyi geldi" diye yaziyor.

Basim agriyor diyene "ates dusurucu fitil" önerebiliyorlar.

o yüzden mümkün oldugunca bu tip konularda murid leri doktorlara yönlenmesini isteriz.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecmis Olsun
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bazen soyle konular yuzunden insanlar yanlis yonlenebiliyor;

bir murid basurum var diye konu aciyor, diger murid "ben naneli seker surdum iyi geldi" diye yaziyor.

Basim agriyor diyene "ates dusurucu fitil" önerebiliyorlar.

o yüzden mümkün oldugunca bu tip konularda murid leri doktorlara yönlenmesini isteriz.

tabikide ama en azından bilgilendirme amaçlı bölüm olabilir. yani dediğin gibi ilginç soru sorma yasaklanır (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

yeni konu açmak istemedim.

arkadaşları doktorlara yönlendiriniz demişsiniz.öncelikle kusura bakmayın.

devlet hastaneleri malum doktorunuz diye hep aynı poliklinik e yönlendiriliyorsunuz.bir bakıyorsunuz doktor ya ameliyatta ya izinde yok bilmem ne.diğer doktorlarda pek ilgilenmiyor.

özele verebilecek kadar paramda yok.

sözün özü tahribatta doktor olan bir mürit varmı....

2 ay evvel geçirdiğim kaza da sakatlanan parmağımla ilgili birkaç sorum olacak......tabiki uzmanlık alanıysa....yada cevaplayabilecekse....

mademki türksün systeme göster ürksün
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Vuku bulmuş vakaya tabiplik etmek tabip değilsek haddimize düşmez. Ancak kişi kendisinin tabibidir. Bu bağlamda hastalanmayı önleyici besin, egzersiz vs. tecrübelerimizi paylaştığımız bir "Sağlıklı Yaşam" başlığı olabilir. Ancak doktorculuk oynanmaması kaidesiyle. 

Sekreterini diken çayını kendi alır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecmis Olsun
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    alexfarrow bunu yazdı

yeni konu açmak istemedim.

arkadaşları doktorlara yönlendiriniz demişsiniz.öncelikle kusura bakmayın.

devlet hastaneleri malum doktorunuz diye hep aynı poliklinik e yönlendiriliyorsunuz.bir bakıyorsunuz doktor ya ameliyatta ya izinde yok bilmem ne.diğer doktorlarda pek ilgilenmiyor.

özele verebilecek kadar paramda yok.

sözün özü tahribatta doktor olan bir mürit varmı....

2 ay evvel geçirdiğim kaza da sakatlanan parmağımla ilgili birkaç sorum olacak......tabiki uzmanlık alanıysa....yada cevaplayabilecekse....

arkadaşım tahribatı bilmiyorum ama internet üzerinden bu tarzda sağlık forumları var, yardımcı olanlar illaki çıkıyor.

en son google babaya danııış, senin parmakmış sanırsam ortopedi bölümü ilgilenir seninle mesela " ortopedi soru sor mail " diye yaz google babaya bişeyler çıkarır sana.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Vuku bulmuş vakaya tabiplik etmek tabip değilsek haddimize düşmez. Ancak kişi kendisinin tabibidir. Bu bağlamda hastalanmayı önleyici besin, egzersiz vs. tecrübelerimizi paylaştığımız bir "Sağlıklı Yaşam" başlığı olabilir. Ancak doktorculuk oynanmaması kaidesiyle. 

+1

Absürs tavsiyeler de gelse sonuç olarak herkesin tavsiye üzerine kullanacağı ilaç kendi sorumluluğunda, yeri geliyor doktorun yazdığı ilaçta dahi vücut anaflaktik tepki verebiliyor böyle bir durumda hastaneye yetişmek için ilk belirtiden itibaren 10-15 dakika kadar vakit var,

Güvenmediğim ilacı kim tavsiye ederse etsin kullanmam zaten  

Ama diyelim ki basurum var burdan biri çıkıp procto gylvenol yerine proctolog fitil kullan ikisini de denedim proctolog çok daha iyi geldi,, o zaman onu kullanırım. 

Veya uyku problemi çeken birine rahat uykuya dalabilmesi için "passif mood" denen bitkisel hapı tavsiye edebilirim ki üstünde ilaç değildir yazıyor zaten.

Reçeteli ilaçları alamıyoruz reçetesizler de biraz insiyatifsel ilaçlar zaten  

Kendine güvenmeyen, ben bilemem yargılayamam diyen asla doktorun lafının dışına çıkmasın tabi ama benim faydasını gördüğüm şeyden sen niye fayda göremeyesin ki. 

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

hepimiz hayat kavgasındayız.çalışmak zorundayız.......

1.bir defasında forumda doktor olan.yada olmak üzere olan bir mürit sor cevapla tarzında sohbet dönüyordu

varsa bir doktor mürid basit birkaç sorum olacaktı

2.gidiyorsun hastaneye.100 tanede doktor olsa şahıslar senin doktorun şu kişi deyip şutluyorlar yada hasta sayısının çokluğundan kısa cevaplar veriyorlar

bu kısımda kafa karışıklığı içinde dönüyorsunuz

3.doktoru 2 ay içerisinde birkez yakaladım oda seni ilk kez görüyorum deyip.rapor yazıp gönderdi.doğru düzgün cevapta yok.adam birde agresif

neyse sıkıntı yok şimdilik devam..

3.arkadaşın biri yazmış.ya arkadaş google amcaya sordum forumun birine yazdım kaç saattir cevap yok.beklemedeyiz halen

mademki türksün systeme göster ürksün
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Şiddetle karşıyım sağlık bölümünün açılmasına. Zaten kapatılma nedeni belli yanlış ilaç kullanımı. Açılacağını da hiç sanmıyorum.

Aile hekimine gidip tavsiye almak ne kadar zor olabilir? Sıra olmuyor genellikle. Aile hekimi uzman doktora yönlendirirse özel hastaneye gidiyorum. Devletteki sıra ve kalabalık ile uğraşılmaz. 70₺ Özelde muayene ücreti zaten.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 866 Toplam Mesaj: 10
sağlıklı yaşam